Ako zistiť, že mám problém s DPF

Nech sa o svoje dieselové auto staráte akokoľvek, ak Vaše vozidlo obsahuje filter pevných častíc (niekedy nazývaný ako FAP filter), neubránite sa jeho postupnému upchávaniu. Najviac DPF filtrom škodí prevádzka v meste, kde je potreba neustáleho posúvania a jazdy pri nízkej rýchlosti. Ako však poznať, že už došla "rad" aj na vás?

Spoľahlivo vám upchatý filter indikuje automechanik, ktorý auto pripojí na diagnostiku. Auto je tiež vybavené kontrolkou filtra na palubovke. Tá sa však rozsvieti až v poslednej fáze upchatia filtra.

Ako môžete sami odhaliť problémy s filtrom?

Ešte než sa rozsvieti kontrolka filtra, môžete počas jazdy ľahko zaznamenať odchýlky, ktoré vám môžu napovedať, že s vašim autom nie je niečo v poriadku. Najnápadnejšie sú tieto štyri:

1) Strata ťahu – veľmi znateľne je možné pocítiť stratu sily auta

2) Nepravidelný chod motora – jednou zo známok upchaného filtra je trhanie auta.

3) Časté regenerácie – filter je konštruovaný tak, aby bol do určitej miery schopný vlastnej regenerácie. Ak sa však spúšťa regeneračný proces až podozrivo často, môže to signalizovať práve upchatý filter.

4) Vyššia spotreba – problému s filtrom si môže všimnúť aj vaša peňaženka. Upchatý filter totiž zvýši spotrebu paliva, a to až o 2 litre na 100 km.

Prevádzkareň

Poskytuje služby pre Slovensko

DPF cleaning s.r.o.

17. novembra

022 01, Čadca

Slovenská republika

telefon (1)

0907983437

Neviete si rady? Máte problém s DPF filtrom? Potrebujete čistenie DPF? Zavolá nám, zodpovieme vaše otázky a oznámime vám možnosti záchrany vášho DPF filtra.

info@
dpf-doktor.sk

Máte špecifický DPF filter? Potrebujete nám zaslať špecifické údaje? Alebo sa chcete len informovať o možnostiach čistením filtra pevných častíc? Napíšte nám na e-mail. Otázky ohľadom čistení DPF vybavujeme do 24h.

Čistíme DPF pre vozidlá:

audi
WV
skoda
bmw
ford
mercedes
opel
peugeot
toyota

Máte otázku? Neviete si poradiť?

Napíšte nám na e-mail info@dpf-doktor.sk alebo zavolajte na linku 0907983437 (v pracovných dňoch od 7:00 do 16:00)

Čistenie DPF

17. novembra
022 01, Čadca
Slovenská republika

0907983437

Infolinka pre vaše otázky