Oplatí sa kúpiť nový DPF?

Filter pevných častíc je konštruovaný tak, aby bol schopný sa sám regenerovať. Táto schopnosť však nie je úplná a po čase dochádza k upchatiu DPF a tým k ohrozeniu celého motora. Ako túto situáciu riešiť?

Kúpa nového filtra

Kúpa nového DPF filtra je pomerne nákladná záležitosť. Je to tiež jeden z dôvodov, prečo je upchatý filter nočnou morou snáď všetkých majiteľov dieselových áut. Presná cena nového filtra je samozrejme závislá od typu vozidla. Pre bežné osobné automobily strednej triedy zakúpite nový filter zhruba za 15 - 20 tisíc korún. Konkrétne pre české vozidlá značky Škoda kúpite filter za 17 tisíc korún a ekonomický filter za 14 tisíc. Filter pre autá s väčšou kubatúrou, akými je napríklad VW Touareg, kúpite za cenu okolo 20 tisíc korún. Do úžitkového vozidla počítajte s cenou aj nad 30 tisíc. Takýto nový filter by vám mal vydržať na ďalších zhruba 200-tisíc kilometrov. K obstarávacej cene filtra si potom pripočítajte ešte náklady na jeho výmenu.

Samozrejme je možné kúpiť aj staršie DPF filter z ojazdeného automobilu. Cena takého filtra je potom oveľa nižšia. Je však potrebné počítať s tým, že vám môže slúžiť len niekoľko tisíc kilometrov.

Renovácia filtra

V dnešnej dobe našťastie nie je potreba hneď vymieňať upchatý filter za nový. Filter je totiž možné nechať vyčistiť. Táto renovácia stojí len zlomok ceny nového filtra, pritom zaručuje až 98% účinnosť. O filter sa nemusíte báť, samotné čistenie certifikovanou metódou je veľmi šetrné. Vďaka kompletnej demontáži súčasti navyše nedochádza k žiadnemu poškodeniu automobilu ani samotného filtra. Naopak je filter pred aj po čistení dôkladne diagnostikovaný a po čistení by ste mali dostať protokol o stave filtra pred a po čistení.

Prevádzkareň

Poskytuje služby pre Slovensko

DPF cleaning s.r.o.

17. novembra

022 01, Čadca

Slovenská republika

telefon (1)

0907983437

Neviete si rady? Máte problém s DPF filtrom? Potrebujete čistenie DPF? Zavolá nám, zodpovieme vaše otázky a oznámime vám možnosti záchrany vášho DPF filtra.

info@
dpf-doktor.sk

Máte špecifický DPF filter? Potrebujete nám zaslať špecifické údaje? Alebo sa chcete len informovať o možnostiach čistením filtra pevných častíc? Napíšte nám na e-mail. Otázky ohľadom čistení DPF vybavujeme do 24h.

Čistíme DPF pre vozidlá:

audi
WV
skoda
bmw
ford
mercedes
opel
peugeot
toyota

Máte otázku? Neviete si poradiť?

Napíšte nám na e-mail info@dpf-doktor.sk alebo zavolajte na linku 0907983437 (v pracovných dňoch od 7:00 do 16:00)

Čistenie DPF

17. novembra
022 01, Čadca
Slovenská republika

0907983437

Infolinka pre vaše otázky